Moda w kuchni? Jak najbardziej!

Moda w kuchni? Jak najbardziej!

Kuchnia — zamieściła Kasia Szulik, 23 Czerwiec 2010, 22:40 | odsłon: 4 478
Tagi: , , ,

Pokaż mi swoją kuchnię  a powiem Ci, kim jesteś  – trendsetterką, romantyczką, a może dyskretną minimalistką? Kuchenne drobiazgi mogą przemawiać za nas równie mocno, jak makijaż czy ubiór, dobrze jest więc zadbać o modny i stylowy charakter dodatków naszego ulubionego miejsca spotkań.

Powiewem nowości w rustykalnym wnętrzu może być jeden z elektrycznych porcelanowych czajników firmy HAEN. Pięknie zdobione dzbanki z białej lub czarnej porcelany nadają się nie tylko do gotowania wody, ale również, dzięki dyskretnie wmontowanemu elektrycznemu mechanizmowi, do serwowania gorących napojów wprost na stół. A gdy już o stole mowa, jego ozdobie służyć mogą koronkowe podkładki z kolekcji PresentTime. Łatwe w czyszczeniu włókno winylowe, z którego są wykonane, w niczym nie ujmuje im elegancji, natomiast niewątpliwie dodaje funkcjonalności.

Czajnik HAEN, ok. 280 zł

Czajnik HAEN, ok. 280 zł

Komplet podkładek Crazyshop.pl, 29 zł

Komplet podkładek, 29 zł

Wielbiciele minimalizmu na pewno spojrzą  życzliwym okiem na klasykę designu użytkowego – wyciskacz do cytrusów firmy Alessi. Ten kultowy już gadżet (będący elementem stałej ekspozycji Muzem Sztuki Nowoczesnej w Nowym  Yorku) jest przykładem tego, że ubrania nie są jedyną domeną włoskich projektantów.  Delikatnym dodatkiem do dyskretnego wnętrza będą również przyprawniki ZEN projektu OOdesign w kształcie białych, obłych kamieni, a także zegar Hands (firma NeXtime), który, choć ujmuje prostą formą, raczej nie nadaje się do odliczania czasu gotowania.

Wyciskacz do cytrusów, 274 zł, ModernForm.pl

Wyciskacz do cytrusów, 274 zł

Przyprawniki ZEN, 119 zł

Przyprawniki ZEN, 119 zł

Zegar Hands, 184 zł

Zegar Hands, 184 zł

W kuchni wesołej i kolorowej świetnie prezentować się będą dodatki z lekkim przymrużeniem oka, takie jak „królicze” łyżki do sałatek z kolekcji Invotis czy „zębowe” kubki na napoje tej samej firmy, które z kolei postawić można na kolorowych podkładkach USE ME projektu PresentTime. Okazję do ciekawej prezentacji wina daje stojak (również Invotis), dzięki któremu butelki „lewitują”, a tak przechowywany trunek spożyć można przy stole nakrytym ażurowym, wykonanym z filcu bieżnikiem w kolorze fuksji (Katarzyna Florkowska, Boogie).

Łyżki do sałatek, 26 zł

Łyżki do sałatek, 26 zł

Zestaw kubków, 73 zł

Zestaw kubków, 73 zł

Zestaw podkładek pod szklanki, 49 zł

Zestaw podkładek pod szklanki, 49 zł

Powyższe propozycje to jedynie wybór z masy produktów oferowanych przez sklepy internetowe, które są  dziś pierwszym dostawcą nowinek z dziedziny designu użytkowego.  Zachęcamy więc do poszukiwania inspiracji i pomysłów na wnętrze, które nawet najprostszy posiłek uczyni wyjątkowym.

Stojak na butelki, 109 zł

Stojak na butelki, 109 zł

Bieżnik Cube, 81 zł

Bieżnik Cube, 81 zł

Adresy sklepów: Crazyshop, HAEN, Modern Form, Studio Indygo

Oceń:  (5,00 / 1 ocen. Jeszcze nie oceniałaś)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.