Moda na secesję

Moda na secesję

Dom — zamieściła Monika Górowska, 12 Styczeń 2011, 7:13 | odsłon: 7 784
Tagi: , , , , , ,

Kobiety kochają zmiany, jeżeli koniec roku jest dla ciebie momentem symbolicznym i pragniesz drobnej rewolucji w swoim otoczeniu, generalny remont nie jest konieczny.

Otóż w eleganckim stylu pojawiły się w sklepach wytwory secesji, na które każda z nas może sobie pozwolić, są to głównie: plakaty, kalendarze i zakładki.

"Danae" Gustav Klimt

"Danae" Gustav Klimt

Kalendarz z poetyckimi kobietami Alfonsa Muchy, bądź bogato zdobiony, nasycony barwami plakat z rozkosznie pięknymi muzami Gustava Klimta zapewne ożywi wnętrze twojego domu. Jedną z głównych zalet reprodukcji secesyjnych jest ich wartość estetyczna: powab płynący z obrazów, tworzących niezwykłą atmosferę, nadających artystyczny sznyt przestrzeniom. Co więcej, walorem użytkowym secesji jest jej plastyczność , ponieważ wpisuję się ona we wszystkie wnętrza, tworząc harmonijną całość.

Jeżeli miałabym spersonifikować ten nurt w sztuce, powiedziałabym, że Secesja jest Kobietą, jej bujność kształtów, faliste wzory, związki z naturą, erotyczność, sekret, sprawiają, że każda z jej postaci hipnotyzuje.

Foto: homeliving.eu

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.