Modułowe narożniki

Modułowe narożniki

Dom — zamieściła MagiaKobiet, 15 Grudzień 2010, 13:44 | odsłon: 4 867
Tagi: , , , ,

W produkcji narożników wykorzystuje się nowe mechanizmy. O ile moduł jest stosowany często przez producentów mebli wypoczynkowych, o tyle pneumatyczne zagłówki dopiero się pojawiają.

Caya Design to pierwsza firma w kraju, która wyprodukowała narożniki z regulowanymi w płaszczyźnie pneumatycznymi zagłówkami – dotąd powstały 3 modele: Infiniti Standard, Infiniti Modulo i Obsession. Podobny mechanizm wykorzystuje się w konstrukcjach foteli kinowych, kosmetycznych i w ekskluzywnych samochodach.

Chodzi o to, aby odcinek szyjny kregosłupa i głowa miały ruchome podparcie, które dostosuje się do ciężaru głowy, masy ciała i wzrostu osoby. Tak skonstruowany mebel spełnia po części funkcję ortopedyczną, bo obniża ryzyko napięcia mięśni szyi i odciąża barki i kręgosłup.

Zastosowanie modułów poprawia dopasowanie się mebla do kształtu i wielkości pokoju. Budowa modułowa eliminuje to co dotąd było wadą narożników w stosunku do klasycznego zestawu kanapa + 2 fotele czyli trudna ustawność. Narożniki modułowe można składać z różnych elementów w zależności od wielkości i kształtu salonu. Modele wykonane w tej technologii to Elementi, Emotion i Infiniti Modulo.

Można je łatwiej wnieść do małych mieszkań w blokach. Narożniki modułowe rywalizują z narożnikami na wymiar jeśli chodzi o to, które z nich łatwiej ustawić w małym mieszkaniu, gdzie często nie ma miejsca na salon.

Infinit Standard

Infiniti Standard

Infiniti Modulo

Infiniti Modulo

Obsession

Obsession

Rafał Stachlewski

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.