Niskie obcasy królują

Niskie obcasy królują

Moda — zamieściła Adelajda, 10 Czerwiec 2010, 17:20 | odsłon: 5 081
Tagi: , , , ,

Do tej pory prym w obuwnictwie wiodły: mega wysokie obcasy (szpilki na platformach z obcasem mającym ponad 9 cm) i płaskie podeszwy (gladiatorki, baleriny, a nawet trampki). Teraz projektanci obuwia stawiają na nową wysokość obcasa – od 2 do 4 cm, ale…

Dziś niski obcas urósł, bo może mieć nawet 8 cm – powiedział Christian Louboutin. Może jest to alternatywa dla tych kobiet, które do tej pory kupowały jedynie ultra-wysokie szpilki? Krok po kroku mogą nosić coraz niższy obcas, aż dojdą do dwu- albo trzycentymetrowej wysokości. Dopiero wtedy przekonają się na własnej skórze, jakie są to wygodne, i do tego przyjazne stopie, buty. Ortopedzi nie od wczoraj alarmowali, że wysokie obcasy deformują stopy i jednocześnie radzili, aby nosić (niezależnie od trendu) buty z niskimi obcasami, bo są po prostu najbardziej komfortowe.

Takiego samego zdania były i są dwie projektantki mody: Stella McCartney i Angela Missoni, które lansują niski obcas. W końcu same są kobietami i nie chcą być odpowiedzialne za obuwnicze tortury swoich klientek.

Niski obcas pojawił się także w najnowszych kolekcjach: Givenchy, Gilesa, Louis Vuittona, Missoni, a nawet Lanvin.

Buty ze zdjęcia znajdziesz w sklepach Butyk.pl, eButy.pl, eObuwie.pl

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.    1 Komentarz

Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.