Suknia od projektanta

Suknia od projektanta

Moda — zamieściła Basia, 21 Marzec 2011, 21:45 | odsłon: 4 319
Tagi: , , , , , , ,

Z zachwytem patrzysz na suknię ślubną Kasi Cichopek, Małgorzaty Kożuchowskiej czy Izy Miko w filmie „Kochaj i tańcz”? Te dzieła stworzyli znani polscy projektanci. Choć w wyobraźni budujesz obraz siebie samej w takiej kreacji, wydaje Ci się to kompletnie nieosiągalne. Ależ nic bardziej mylnego! Projektanci czekają na każdą pannę młodą, by stworzyć wyłącznie dla niej suknię jak marzenie!

Gwiazdorskie suknie w zasięgu ręki
Na polskich wybiegach króluje wiele nazwisk godnych uwagi, gdy przychodzi nam wybrać kreatora sukni ślubnej. Jeśli nie masz swojego ulubionego projektanta najważniejsze jest, by prześledzić styl paru z nich i sprawdzić, który pierwszy cię zachwyci. Najłatwiej to zrobić przeglądając przynajmniej dwie jego ostatnie kolekcje. Maciej Zień słynie ze stylu, który sprawia, że kobieta w jego sukniach wydaje się być lekka i delikatna, a jednocześnie niezwykle powabna i zmysłowa, jednym słowem – ultra-kobieca. Nic więc dziwnego, że wiele gwiazd zwraca się właśnie do niego w celu stworzenia kreacji na jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w ich życiu. Ale projektanci nie są wyłącznie dostępni dla ludzi „wielkiego formatu”. Tak jak ich kolekcje są tworzone z myślą o każdej kobiecie, tak projektowanie sukien ślubnych specjalnie na zamówienie klientki może być dostępne i dla ciebie!

Jak wygląda współpraca z projektantem?
Najpierw trzeba umówić się z nim na spotkanie. To pierwsze będzie poświęcone rozmowie o formie, jaką ślub i wesele mają przybrać, o stylu i guście klientki i o jej „sukniowych marzeniach”. Najczęściej trzeba się umówić z minimum tygodniowym wyprzedzeniem, ale jeśli przy pierwszej rozmowie okaże się, że projektant świetnie rozumie twoje potrzeby, późniejsza współpraca może przebiegać zaskakująco szybko – na życzenie klientki suknia może być gotowa nawet w dwa miesiące. Numery telefonów, pod które trzeba zadzwonić, by umówić się na spotkanie, znajdują się na stronach internetowych projektantów. Tam też znajdziesz zdjęcia zarówno ich kolekcji pret-a-porter jak i kolekcji ślubnej, które pomogą ci podjąć decyzję, do którego z nich się zgłosić. Poza Maciejem Zieniem, który od lat jest znany z tworzenia pięknych kreacji ślubnych, nie można ominąć Gosi Baczyńskiej oraz Natalii Jaroszewskiej.

Po wstępnych rozmowach następuje kolejny etap. Projektant pokazuje na wzornikach sugerowane przez siebie materiały, z których suknia będzie wykonana. Sprowadzone są one z wielu zakątków świata, dlatego też są niezwykłe i niedostępne dla innych krawców. Projektanci dobierają również odpowiedni krój do sylwetki i do stylu klientki. Uznanie jakie kreatorzy mody tacy jak Zień, Baczyńska czy Jaroszewska zdobyli w Polsce i w Europie, wiąże się m.in. z ich wyjątkowym wyczuciem kolorów i fasonów, które sprawiają, że kobieta przez nich ubrana oczarowuje otoczenie. Dlatego też możesz im w pełni zaufać i powierzyć wystylizowanie całego swojego wyglądu, włącznie ze stworzeniem stroika czy welonu, dobrania biżuterii i rady w sprawie butów. Takiej usługi nie znajdziesz w żadnym salonie ślubnym!

Najważniejsza jesteś ty!
Natalia Jaroszewska pomoże ci dobrać nawet torebkę. Dla niej najważniejsza jest jej klientka i jej potrzeby. Dlatego to nie trendy wytyczają jej projekty, a osobowość klientki. Każdą traktuje indywidualnie, dzięki czemu powstają unikatowe kreacje. Kobiety zgłaszają się do niej po suknie marzeń od prostych krojów z niesamowitych tkanin, po bogate kreacje takie jak ta zaprojektowana dla Izy Miko w filmie „Kochaj i tańcz”. U Jaroszewskiej ziści się niemalże każdy sen o sukni. Zdarzało jej się spełniać tak niespotykane życzenia jak wyszywanie kreacji opalami i turkusami. Projektantka przyjmuje je z radością czuwając jednocześnie nad tym, by szły w zgodzie z urodą jej klientki, stylem oraz by wszystko było efektowne i w dobrym guście. Dla Jaroszewskiej ważne jest również otoczenie, w jakim ma się znaleźć panna młoda – gdzie będzie się odbywać ceremonia ślubna i weselna oraz jaki charakter będzie miało przyjęcie.

Dopracowane do perfekcji
Gosia Baczyńska projektuje suknie ślubne dla indywidualnych klientek od lat. Teraz planuje stworzyć ślubną kolekcję, która dostępna będzie w jej warszawskim butiku przy ul. Floriańskiej 6. Perfekcyjnym wykonaniem i umiejętnością połączenia w jednej kreacji stylu kobiety silnej i delikatnej zachwyca się wiele gwiazd takich jak Małgorzata Kożuchowska czy Magda Cielecka. Baczyńska w niezwykły sposób łączy tkaniny, które przepięknie plisuje i drapuje. Na pierwszym spotkaniu stara się z jednej strony wyczuć energię i temperament swojej klientki, z drugiej zaś próbuje wczuć się w jej marzenia. Dlatego też nie narzuca jej swoich wizji starając się skupić na tym, by w tym niepowtarzalnym dniu panna młoda czuła się swobodnie i pozostała sobą. Tak jak i u innych projektantów, to nie trendy wyznaczają Baczyńskiej drogę, tylko ona wyznacza trendy, a najważniejszy dla niej jest styl.  Dlatego też jej suknie są tak niepowtarzalne.

Cena marzeń
Wszyscy projektanci zgodnie twierdzą, że cena zależy: od krojów, a więc zużycia materiału, od rodzaju materiałów, czy będą to drogocenne koronki czy tylko tafta, od dodatków i dekoracji, czyli pereł, kryształów Swarovskiego i innych wykończeń. Najtańsza suknia w butiku Zienia kosztuje niecałe 4000 zł, najdroższa 16000 zł. Gosia Baczyńska projektuje na zamówienie od 6000 zł, podobne ceny ma Natalia Jaroszewska. Wszyscy zaś deklarują, że usługa dostępna jest dla każdej przyszłej panny młodej. O oszałamiającym sukcesie stworzonych przez nich sukni ślubnych świadczą rozpromienione twarze nowo poślubionych kobiet, które wracają do Zienia, Baczyńskiej i Jaroszewskiej ze zdjęciami ze ślubu i z prezentami, aby podziękować im za… spełnienie marzeń.

Witosława Onyszkiewicz – MyWeddspace.pl

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.