Dla tych, które wiążą się zbyt mocno

Dla tych, które wiążą się zbyt mocno

Seks — zamieściła Adelajda, 27 Wrzesień 2010, 7:57 | odsłon: 4 271
Tagi: , , , , , ,

Kiedy kobieta potrzebuje żyć w toksycznym związku, partner staje się narkotykiem, bez którego nie może się obyć

Takie bolesne praktyki są wynikiem żarliwego uczucia, dającego kobiecie rzeczywiste poczucie istnienia. Te kulawe emocje nie są odwzajemniane, a więc niszczeją. Kobiety, które znajdują upodobanie w takiej skomplikowanej miłości, często zresztą wybierają partnerów trudno osiągalnych (żonatych, o wiele starszych, o odmiennej pozycji społecznej…).

Kobiety, które pociągają młodsi od nich mężczyźni, mają nadzieję na odnalezienie w nich energii i fizycznej miłości. Są przekonane, że ci młodzi mniej wycierpieli, nie są tak zmęczeni życiem, co nie zawsze jest prawdą. Związek, w którym jeden z partnerów poświęca się bez reszty albo zaangażowanie uczuciowe jest nierówne, nie prowadzi do szczęścia, lecz do neurotycznej spirali, z której nie można wyjść bez szwanku.

Telenowele i niektóre czasopisma ukazują nieprawdopodobne historie, pozwalając fantazjować na temat romantycznej miłości. Miej minimum szacunku dla siebie i nie daj się zwieść takim iluzjom. Będziesz mocno rozczarowana, jeśli partner nie potrafi sprostać twym wygórowanym wymaganiom. Przypisując mężczyźnie wszystkie możliwe zalety, uzewnętrzniasz swoje niedostrzegalne uczucia, aby stały się bardziej widoczne. Przypisujesz mu władzę, urodę, ofiarowujesz tkwiące w tobie bogactwo, którego nie jesteś świadoma. Stawiasz partnera ponad sobą, dając mu w ten sposób prawo do chronienia cię przed niedoskonałościami, o których posiadaniu jesteś przekonana.

Często kobiety, które ustawicznie domagają się nowych dowodów miłości od swoich partnerów, miały rodziców nieprzystępnych, trzymających dystans. A dziś boją się być zaniedbane albo opuszczone.

Dla kobiet, które uwielbiają swych mężczyzn

Codzienność nigdy nie dorówna marzeniom. Aby dać partnerowi szansę na zbudowanie neutralnego związku, porzuć złudzenia! Taka niedorzeczna miłość może jedynie doprowadzić do tragedii. Porzucona kobieta zabija swego kochanka, ponieważ zbyt mocno go kochała. Popełnia samobójstwo, bo on już nie chciał z nią żyć. W gazetach pełno jest podobnych historii. Umieć dać za wygraną, kiedy miłość cię niszczy, zamiast walczyć – to dobra rada.

Foto: Claudia Meyer

Oceń:  (5,00 / 1 ocen. Jeszcze nie oceniałaś)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.