Gdy on ma przyjaciółkę

Gdy on ma przyjaciółkę

Seks — zamieściła Joanna Hęciak, 7 Czerwiec 2010, 7:16 | odsłon: 37 326
Tagi: , , , ,

Pewnie przynajmniej niektóre z nas spotkały się z tym „problemem”: nasz mężczyzna ma przyjaciółkę. Co robić w takiej sytuacji?

1. Nie popadać w obłęd i nie stawiać ultimatum: ona albo ja. Zwłaszcza, jeśli twój partner zna swoją przyjaciółkę dłużej.

2. Spróbuj poznać wroga. Zaproponuj, żebyście spotkali się we troje. Jeśli twój ukochany nie robi z tego problemu, to raczej nie powinnaś się niczego obawiać. A może zostanie ona również twoją przyjaciółką? Nie traktuj jej z góry jako potencjalnej kobiety, z którą zostaniesz zdradzona. Przecież oni tylko mają wspólne zainteresowania.

3. Dla mężczyzny przyjaźń z kobietą jest bardzo cennym doświadczeniem, ponieważ może poznać sposób myślenia i odczuwania kobiet, ale te emocje jego nie dotyczą, więc może się do nich zdystansować i po prostu je obserwować. To z kolei może być korzystne dla związku.

4. Jeśli ta znajomość ogranicza się do wspólnego hobby, a kobieta jest częścią większej paczki, nie ma powodów do obaw. Nie każda znajomość musi przerodzić się w związek lub romans. Sama mam kolegów, którzy mimo że są atrakcyjni, to mnie nie pociągają i na zawsze pozostaną tylko kolegami. Jednak i tak trzeba się pilnować, aby nie przekroczyć pewnej granicy.

5. Gdy tylko zauważysz, że twój partner spędza więcej czasu z przyjaciółką, niż z tobą – musicie porozmawiać. Zapytaj, czy czegoś brakuje mu w związku, skoro szuka gdzie indziej. Mężczyźni są nastawieni na opiekowanie się kobietami, jeśli dostaje taką możliwość od innej kobiety, skorzysta z niej, zwłaszcza, jeśli partnerka nie pozwala mu spełnić tej potrzeby. Mężczyzna zazwyczaj sam nie wie, co nim kieruje i woli uważać, że to przyjaźń. Jak mógłby przyznać się przed sobą, że zaczął się interesować inną kobietą? Porozmawiajcie również o tym, żeby uważał, bo granica między przyjaźnią a czymś więcej jest bardzo cienka. To będzie dla niego ostrzeżenie, żeby zastanowił się nad swoimi uczuciami i ewentualnie przywołał do porządku zanim będzie za późno i ta kobieta wypełni jego myśli.

6. Czy przyjaźń damsko-męska jest możliwa? Jeśli się ją trzyma w ryzach – jak najbardziej. Trzeba też być na tyle dojrzałym, by jednoznacznie określić, czego oczekujemy po tej znajomości i wyznaczyć jasne zasady. Nie może to być znajomość tajna. Nie mogą pojawić się emocje, które zagroziłyby związkowi jednej lub drugiej strony. Ryzyko jest duże, może nawet za duże, dlatego trzeba bardzo uważać. Ale nie próbuj „odegrać się” na zasadzie zobacz, ja też mam przyjaciela. Przede wszystkim szczerze rozmawiajcie, a wtedy wszystko powinno się ułożyć.

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.  4 Komentarzy

 • Mariola Mariola mówi:

  Jezusie słodki, to jeden z najgłupszych artykułów, jakie czytałam

 • gościówa gościówa mówi:

  ciekawa jestem dlaczego uważasz, że jest głupi.. akurat mój facet nie ma żadnej bliskiej przyjaciółki, ale wydaje mi się, że gdyby miał, to wcale nie jest takie łatwe :)

 • Aili84 Aili84 mówi:

  A mój facet ma przyjaciółkę i zaakceptowanie takiej przyjaźni nie jest takie proste zwłaszcza, że ich coś kiedyś łączyło a przyjaciółka nie chce mnie poznać. Uważam, że ona nadal coś do niego czuje i poznanie mnie jest jej do niczego nie potrzebne jeżeli chce mi go odebrać.A co najgorsze jestem poważną osobą a ona to 20 letni podlotek i nie potrafię toczyć wojny na poziomie dziecka

 • Mariola Mariola mówi:

  Mój facet ma przyjaciółkę, która zna od dzieciństwa. Nie poznałam jej i chyba nie śpieszy mi się żeby to zrobić, ale czasem bywam o nią zazdrosna. fakt faktem że oni rzadko się spotykają, ale piszą do siebie codziennie. On potrafi się rozpisać na parę sms-ów gdy z nią pisze, a wiadomości do mnie ograniczają się do kilku znaków. Mówiłam mu, że przeszkadza mi to, że po pracy, spotykając się ze mną muszę się nim dzielić z telefonem:( Co mam zrobić?

Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.