Po co nam ten seks?

Po co nam ten seks?

Seks — zamieściła Joanna Hęciak, 16 Maj 2010, 9:23 | odsłon: 4 587
Tagi: , ,

Uprawiamy seks dla przyjemności i poczucia bliskości. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że jest to również cudowne lekarstwo na wiele dolegliwości. Przekonaj się, ile zalet ma regularne uprawianie seksu.

1. Piękna niczym grecka bogini

Podczas miłosnych igraszek estrogeny utrzymują się na wysokim poziomie, co sprawia, że skóra jest bardziej napięta. Podnosi się również ciśnienie krwi, dzięki czemu wszystkie komórki ciała są odżywione. Zauważ też, jak zmieniają się usta podczas pocałunków – stają się pełne, miękkie i zaróżowione, a to dzięki temu, że jest to dla nich wspaniały masaż.

2. W świetnym humorze

Seks jest lepszy od antydepresantów, ponieważ podnosi w mózgu znacząco poziom endorfin. Endorfiny to tzw. hormony szczęścia, dzięki nim czujemy się odprężeni i szczęśliwi oraz mniej wrażliwi na ból. Po stosunku zaś wzrasta poziom serotoniny. Wymówka Kochanie, dziś nie, boli mnie głowa – może zatem iść do lamusa, gdyż seks jest lepszy od proszków na ból głowy.

3. Bardziej odporna

Podczas seksu wzrasta w naszym organizmie ilość białych ciałek krwi – leukocytów, które stanowią armię chroniącą nas przed infekcjami. Poprawia się nasza przemiana materii i przyspiesza metabolizm, a oczyszczony z toksyn organizm funkcjonuje dużo sprawniej. Do mózgu dociera więcej dotlenionej krwi, dzięki czemu sprawniej myślimy.

4. Szczupła

Seks angażuje niemal wszystkie nasze mięśnie, tkanki są odżywione i spalamy około 400 kalorii. To chyba najprzyjemniejszy sposób odchudzania :)

5. Wyspana

Uprawiając regularnie seks nie będziesz miała problemów z zaśnięciem. Seks ma działanie relaksujące i odprężające. Po nim zapadamy zwykle w bardzo głęboki sen i budzimy się rano wypoczęte i w świetnym nastroju.

6. Płodna

Igraszki sypialniane poprawiają funkcjonowanie jajników, dzięki czemu cykle są regularne. Jajniki wytwarzają zdrowe i „dorodne” jajeczka, a co za tym idzie,  raczej nie będziesz mieć problemów z zajściem w ciążę. Lepiej odżywione mięśnie są silniejsze i sprawniej utrzymują rozwijającego się w łonie dzidziusia.

7. Małe ALE

Mnóstwo korzyści, jednak nie można przesadzić. Nadmiar seksu może szkodzić. Zbyt częste podnoszenie ciśnienia może szkodzić sercu, a sucha śluzówka pochwy może prowadzić do jej otarć i późniejszych infekcji. Jednak wśród Europejek przedawkowanie nie jest raczej możliwe. Na naszym kontynencie uprawiamy miłość średnio 3 razy w tygodniu.

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.