Seks w ciąży

Seks w ciąży

Seks — zamieściła Basia, 2 Luty 2011, 18:10 | odsłon: 7 289
Tagi: , , , ,

Wiele par oczekujących potomka ma łóżkowe problemy. Nie należy się tym za bardzo przejmować i postarać się zdiagnozować przyczynę problemu.

Jeśli ciąża nie jest zagrożona i od strony fizjologicznej wszystko przebiega prawidłowo, warto czerpać satysfakcję z bycia razem przed rozwiązaniem. Po przyjściu dziecka na świat, może zabraknąć i sił, i czasu na miłosne uniesienia.

1. Kobieta nie ma ochoty na seks
Najczęstszą przyczyną niechęci jest złe samopoczucie. Nudności, nabrzmiałe piersi i częste wizyty w toalecie skutecznie zniechęcają do seksu w pierwszym trymestrze. Jednak oczywiście nie ma tu reguły. Są panie, których organizm nie reaguje na ciążę tak gwałtownie i wręcz przeciwnie, mają dużą ochotę na seks w związku ze zmianami hormonalnymi w organizmie. Często doznania w czasie ciąży są mocniejsze niż zazwyczaj, ma to związek z większą wrażliwością piersi i lepszym ukrwieniem narządów płciowych.

2. Mężczyzna nie ma ochoty na seks
Najczęstszym powodem jest obawa przed skrzywdzeniem nienarodzonego dziecka, w związku z czym seks staje się swoistym tabu. Często też mężczyzna potrzebuje oswoić się z nową rolą, jaka czeka go po porodzie i, jak łatwo się domyślić, nieco go przeraża. Sytuacji nie poprawia fakt, że wielu mężczyzn patrząc na brzemienną partnerkę odczuwają dysonans i ciężko im na jedną i tą samą kobietę patrzeć, jak na matkę ich dziecka i ich kochankę. Wszystkie te problemy najczęściej rozwiązuje szczera rozmowa i czas. Jeśli jednak obawy twojego partnera narastają i boi się on, że seks zrobi krzywdę tobie lub dziecku, zabierz go ze sobą na następną wizytę u ginekologa.

demi_claudia

Demi Moore i Claudia Schiffer


Pierwszy trymestr ciąży

W pierwszym trymestrze, gdy objawy ciąży są dość uciążliwe, warto poszukać pozycji, która będzie dla ciebie komfortowa. Często polecana jest pozycja na boku, wygodne ułożenie się i bliskość partnera sprawiają, że seks może być naprawdę relaksujący w tym trudnym czasie. W pierwszym trymestrze ciąży nie ma również przeciwwskazań do pozycji klasycznej, musicie tylko pamiętać o tym, że partner nie może przygniatać cię swoim ciężarem – powinien opierać się na łokciach. Jeśli nudności nie są dokuczliwe, możecie spróbować pozycji klęczącej. Ty przyklękasz i mocno opierasz się na łokciach, natomiast twój partner klęka za tobą. W tej pozycji warto zwrócić uwagę na głębokość penetracji, ponieważ w pierwszym trymestrze wskazane są bardziej “płytkie” stosunki.

Drugi trymestr ciąży
W drugim trymestrze oswajasz się ze swoim odmiennym stanem, organizm nie reaguje już tak gwałtownie, a brzuch nie zdążył jeszcze urosnąć. Najczęściej jest to dobry czas na miłosne igraszki. W tym okresie zaleca się uprawianie seksu w prezerwatywie, ponieważ sperma zawiera prostaglandyny, które powodują skurcze macicy.

Trzeci trymestr ciąży
Twój brzuszek zaczyna być coraz większy, a świadomość zbliżającego się rozwiązania odbiera ochotę na seks. W dodatku wiele kobiet przestaje się sobie podobać. Tak naprawdę większość kobiet w ciąży rozkwita i nie należy przejmować się wyglądem – dla wielu mężczyzn kobieta, która jest w ciąży z ich dzieckiem to najwspanialszy widok na świecie! Dlatego załóż seksowną koszulkę i uwiedź swojego mężczyznę na nowo. W trzecim trymestrze zaleca się pozycje na łyżeczkę, na jeźdźca, a także większość tylnych pozycji. Musicie pamiętać, że macica jest w tym czasie bardzo wrażliwa i ostre pchnięcia mogą spowodować jej zranienie. Poza tym możecie już zrezygnować z prezerwatywy.

Lekarz może zabronić współżycia w czasie ciąży, gdy:
- jeśli kobieta kiedyś już poroniła;
- jeśli dochodzi do powtarzających się plamień lub krwawień;
- kiedy poprzednia ciąża zakończyła się porodem przedwczesnym;
- gdy pękł pęcherz płodowy;
- jeśli ciąża jest zagrożona;
- kiedy występują/nawracają infekcje dróg rodnych;
- jeśli łożysko jest nieprawidłowo umiejscowione;
- jeśli kobieta jest w ciąży mnogiej.

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.