Anglik na wsi

Anglik na wsi

Lifestyle — zamieściła Basia, 22 Marzec 2011, 8:09 | odsłon: 3 632
Tagi: , , , , , , ,

Anglik na wsi nie dziwi, jednak na francuskiej wsi nieco bardziej… Pora na kolejne perypetie Michaela Sadlera we Francji. Tym razem bohater znany z “Anglika w Paryżu” na własną prośbę trafia na francuską prowincję. Jest to już druga książka ukazująca trudny, ale pełen namiętności związek angielskiego profesora z francuską Francją.

Jak zauważył Sadler we Francji bycie parisien jest chic, jednak bycie paysan jest obecnie très chic! Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak francuska ziemia pożera najmodniejsze Huntery, jak ślimaki napadają na rosbifa i w jaki sposób francuskie myszy popełniają samobójstwo – musicie sięgnąć po tę książkę!

Sadler jak zwykle raczy nas wspaniałym, brytyjskim poczuciem humoru, które połączone z trafnymi spostrzeżeniami na temat Francuzów daje wybuchową mieszankę ciągłego chichotu. W połączeniu z wysokim stopniem samokrytyki i wyjątkową uszczypliwością wobec samego siebie sprawiają, że Sadlera nie da się nie lubić.

Po paryskich przygodach z klubem obżartuchów i wyznawców wina, czas na przygodę z bimbrem i kiełbaskami z grilla. Uczta nie tylko dla frankofilów.

anglik_na_wsi_2Anglik na wsi
Michael Sadler
Wydawnictwo Pascal
Miękka oprawa
Cena: 35 zł

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.