Sama słodycz – Karen Wheeler

Sama słodycz – Karen Wheeler

Lifestyle — zamieściła Basia, 11 Luty 2011, 7:28 | odsłon: 4 156
Tagi: , , , , ,

Witaj Francjo, żegnaj stylu… Czy porzuciłybyście szpilki Manolo Blahnika na rzecz francuskiej wsi? Poranne cappuccino w kawiarni na Notting Hill na rzecz śniadań pod okiem wścibskich sąsiadów? Po lekturze książki Karen Wheeler – na pewno!

Trwający okrągły rok remont starego domu na francuskiej prowincji. Randki ze zwariowanymi Francuzami i Brytyjczykami. Sercowe wzloty i upadki. Walka z robotnikami… To tylko niektóre przygody opisywane przez znaną, brytyjską dziennikarkę, która porzuciła londyńskie życie pod wpływem impulsu.

Autorka odkrywa, że najprostsze czynności mogą przynosić dużo większą radość, niż wystawne bankiety i zakupy w luksusowych butikach. A praca fizyczna przy odnawianiu własnego domu daje dużo większą satysfakcję, niż kolejna premia przeznaczona na błyszczące pantofle. Dzięki takim przemyśleniom książka nastraja naprawdę optymistycznie!

Lekkie pióro, zabawne anegdoty to znaki rozpoznawcze Wheeler. Książka idealna na kończącą się zimę – wspaniale podniesie nas na duchu i przeniesie na francuskie odludzie, gdzie zapomnimy o brudnych chodnikach i wstrętnych psich znakach na trawnikach (czy też z obrzydzeniem wychodzicie z domu?). Wsi spokojna, wsi wesoła przypominają się słowa znanego poety. I faktycznie po lekturze “Samej słodyczy” marzy mi się uroczy domek na wsi, otoczony kwiatami w terakotowych donicach. Kominek w salonie i kuchnia z wielkim, drewnianym stołem…

Zbliża się wiosna, może i was lektura “Samej słodyczy” zachęci do ozdabiania parapetów, balkonów, tarasów i ogrodów doniczkami z kwiatami sezonowymi i całorocznymi ziołami?

sama_slodycz

Sama słodycz. Czyli jak porzuciłam wysokie obcasy i zaczęłam nowe życie we Francji
Karen Wheeler
Wydawnictwo Pascal
Miękka oprawa
Cena: 34.90 zł

Fot. Karen: dailymail.co.uk

Oceń:  (3,67 / 3 ocen. Jeszcze nie oceniałaś)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.