Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie

Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie

Lifestyle — zamieściła MagiaKobiet, 13 Listopad 2010, 22:50 | odsłon: 3 890
Tagi: , , , , , ,

Masz być ubrana, a nie przebrana, dumna ze swojego stylu, z tego, kim jesteś. Gdy już odkryjesz własny styl, naucz się go doskonalić i baw się dobrze – twierdzi Izabela Jabłonowska.

JablonowskaUbierzUsmiech-ostCodziennie jesteśmy bombardowani informacjami na temat tego, jak powinniśmy się ubierać, by wyglądać modnie, a zarazem wyróżniać się z tłumu. Nadążanie za trendami, ciągłe zaopatrywanie się w to, co rzekomo każdy powinien mieć w swojej garderobie, jest prawie niewykonalne.

Ubierz się w uśmiech Izabeli Jabłonowskiej to książka, która przywraca zdroworozsądkowe myślenie  o ubiorze
i pozwala znów odnaleźć radość z twórczego podejścia do mody. Autorka, jako znana i ceniona stylistka, podkreśla zarazem, że o zadowoleniu z własnego wyglądu i dobrym samopoczuciu świadczy uśmiech, który jest naszą najpiękniejszą ozdobą.

Gwarancją zadowolenia nie mogą być jednak bezmyślne korzystanie z ostatnich krzyków mody  i uleganie presji świata show biznesu. Kluczem do sukcesu jest poszukiwanie indywidualnego stylu, polegające na uświadomieniu sobie atutów własnej urody i umiejętnym ich eksponowaniu. Styl powinien też odpowiadać naszemu temperamentowi i być dostosowanym do trybu życia.

Ilustrowany szkicami Izabeli Kuleszy i stylizacjami autorki fotografowanych przez Kamila Krajewskiego, poradnik Ubierz się w uśmiech to zbiór wielu przydatnych wskazówek, pomagających spośród ogromnej ilości propozycji wybrać takie, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania i pozwolą uzyskać harmonijną i efektowną całość.

A oto fragment książki, mówiący, co jest sekretem stylu:
“Harmonia – to cały sekret. Ta zasada jest fantastycznie prosta i optymistyczna, bo chociaż wymarzonym ideałem jest sylwetka w kształcie klepsydry (kształtny biust i biodra plus wcięcie w talii), to tak naprawdę każda sylwetka może być piękna, jeśli w ubiorze zachowane są proporcje. […] Moda to ulotne, kolorowe jak kwiaty, piękne w swoim bogactwie i nieprzewidywalne zjawisko. Rządzi się ono własnymi, nierzadko szalonymi prawami. Jednak dotyka Cię bezpośrednio, kiedy dokonujesz zwyczajnych codziennych wyborów – nieprzemyślanych lub przemyślanych bardzo starannie: które buty założyć i dlaczego, którą wybrać bluzkę, jakie kupić spodnie, czy ta spódnica jest dla mnie, czy ten płaszcz nie jest za ciasny […] Nie jest istotne, czy lubisz dobierać stroje, czy wprost przeciwnie; ubierając się, i tak w jakiś sposób kreujesz samą siebie, korzystasz z oferty „świata mody”. Mimo wszystko ubieranie się z klasą wpływa na twoje poczucie pewności siebie, staje się kołem ratunkowym w nie najlepszy dzień oraz zbroją w trakcie zaciętych negocjacji. Dzieje się tak, ponieważ dobrze dobrany strój jest sposobem kreatywnej manifestacji twojego „ja”, co jest szczególnie ważne w kulturze obrazkowej, kiedy jesteś oceniana mnóstwo razy dziennie. […] Myśl o swoich stylizacjach kompleksowo. Gdy dobierasz poszczególne części garderoby lub akcesoria, koniecznie ogarnij sylwetkę całościowo. Dzięki takiemu podejściu nauczysz się wybierać rzeczy z charakterem. Najważniejsze, byś była ze sobą szczera. Nie możesz udawać kogoś innego, niż jesteś.”

Oceń:  (5,00 / 2 ocen. Jeszcze nie oceniałaś)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.