6 porad, które odmienią twoją dietę

6 porad, które odmienią twoją dietę

Uroda — zamieściła Ewelina Mysiak, 25 Październik 2010, 7:19 | odsłon: 6 513
Tagi: , , , , , , ,

Być może wiele z nich jest dla ciebie oczywiste, ale zapewniam cię – to naprawdę pomaga i jest wyjątkowo zdrowe.

1.  Pij z rana ciepłą wodę

Najlepiej z cytryną! Ważne też, żeby woda była wypita na pusty żołądek, ponieważ wypłukuje śluz w przewodzie pokarmowym pozostały z poprzedniego dnia.

2.  Jedz tylko wtedy, kiedy jesteś spokojna

Organizm nie trawi dobrze pokarmu kiedy się denerwujesz lub martwisz. Poza tym z nerwów pochłaniamy więcej jedzenia niż wtedy, gdy jesteśmy spokojne.

3.  Zawsze jedz śniadania

Możesz zjeść mało, ale ważne alby było to coś pożywnego – np. świeży owoc, owsianka, kleik z prosa albo komosy ryżowej. Jeśli nie jadasz śniadań, stopniowo, stopniowo osłabiasz swój żołądek i funkcje trawienne.

4.  Gryź dokładnie

Delektuj się każdym kęsem. Proces trawienia zaczyna się już w ustach, kiedy ślina miesza się z pokarmem. Dobrze pogryziony pokarm z łatwością przejdzie przez układ trawienny, a twój organizm maksymalnie wykorzysta znajdujące się w nim składniki pokarmowe.

5.  Zwilżaj a nie zalewaj!

Kiedy pijesz w trakcie jedzenia rozcieńczacz enzymy trawienne i w ten sposób pokarm nie zostaje dobrze strawiony. Dlatego najlepiej pić 30 minut przed posiłkiem lub pół godziny po posiłku.

6.  Słuchaj swojego organizmu

Zwracaj uwagę na to, na co masz ochotę. Jeśli coś wydaje ci się naprawdę zachęcające, wabi cię kolor, zapach, nie zwlekaj – być może to jest właśnie to, co twój organizm potrzebuje. Oczywiście nie mam na myśli lodów z bitą śmietaną :)

Nawet jeśli wprowadzicie do swojej diety tylko jedną zasadę, wasz organizm i tak już za to będzie wam wdzięczny.

Oceń:  (5,00 / 4 ocen. Jeszcze nie oceniałaś)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.  4 Komentarzy

 • Rita Rita mówi:

  Niby proste, ale pamietac o tych radach jak sie jest w biegu…

 • roseshill roseshill mówi:

  swietne :)

 • Martuś Martuś mówi:

  Ciekawie.. będzie trzeba wypróbować ;) ))

 • kinia kinia mówi:

  moja dieta uległa poprawie, gdy jedną z kaw dziennie zamieniłam na czerwona herbatę Pu erh, znaną z właściwości zwalczających tkankę tłuszczową :) Polubiłam zwłaszcza Irving Tea SPA perfect slim, która nie ma tego charakterystycznego dla czerwonej herbaty zapachu, a waga… wiadomo – leci w dół :)

Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.