Botoks – czego jeszcze nie wiesz?

Botoks – czego jeszcze nie wiesz?

Uroda — zamieściła MagiaKobiet, 10 Wrzesień 2012, 22:16 | odsłon: 8 779
Tagi: , ,

Botoks to neurotoksyna wykorzystywana w medycynie. Neurotoksyna to toksyna, która wpływa na układ nerwowy. Jej właściwości terapeutyczne po raz pierwszy odkryto w drugiej połowie XX wieku. Botoks potocznie znany jest także pod nazwą jadu kiełbasianego.

Botoks wykorzystuje się w leczeniu schorzeń skóry, a także przy dolegliwościach, które wymagają porażenia konkretnego mięśnia (m.in. achalazji przełyku). Jednak większość osób kojarzy botoks z medycyną estetyczną, a szczególnie z usuwaniem oznak upływającego czasu.

Zastrzyki z botoksu używane są do prostowania zmarszczek, właśnie dzięki właściwościom paraliżującym. Przewodnictwo nerwowe między mięśniem a nerwem zostaje przerwane , sprawia to, że mięsień się rozluźnia i przestaje się kurczyć. Efektem tego paraliżu jest rozprasowanie zmarszczek w ciągu 2 tygodni, co utrzymuje się do 6 miesięcy.

Botoks jest również remedium na nadpotliwość – po wstrzyknięciu go w problematyczne miejsce, wydzielanie potu przez gruczoły zostaje zatrzymane. Najczęściej pacjenci decydują się na zabiegi dłoni, pach oraz stóp. Efekt ostrzykiwania utrzymuje się kilka miesięcy.

Botoks wykonany w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej przez lekarza, który ma odpowiednie uprawnienia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Należy zwrócić uwagę, jakiej marki preparat wybiera nasz lekarz – w dużej mierze to właśnie od tego zależy nasze bezpieczeństwo.

Oczywiście bezpośrednio po zabiegu w miejscu ostrzykiwania widoczne są ślady po igle, wrażliwa skóra może zareagować zaczerwienieniem. Poza tym pacjent musi pamiętać, że botoks to zabieg u lekarza, dlatego należy zastosować się do zaleceń, jakie przekaże nam nasz lekarz. Między innymi w dniu zabiegu nie wolno spożywać alkoholu oraz podróżować samolotem, poza tym należy pozostawać w pozycji pionowej (nie wolno kłaść się). Niewskazane jest także korzystanie z solarium, kąpieli słonecznych, sauny, masaży, nie powinno się ćwiczyć.

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.