Fryzura na majówkę, czyli modnie, wygodnie oraz… majowo!

Fryzura na majówkę, czyli modnie, wygodnie oraz… majowo!

Uroda — zamieściła MagiaKobiet, 30 Kwiecień 2011, 10:02 | odsłon: 5 414
Tagi: , , ,

Powietrze wyraźnie zmieniło swój zapach. Nie jest już przeszywające, ale stało się po prostu ciepłe i cudownie pachnące. To oznacza? To przecież niewątpliwy znak, że na dworze właśnie zapanowała wiosna, a razem z nią przyszedł maj! A jeśli maj to oczywiście również… majówka!

Czy jednak wiesz, że do tego, aby wyglądać w sposób naprawdę olśniewający, potrzebowała będziesz nie tylko odpowiednich, modnych ubrań, ale również nowoczesnego, a jednocześnie niezwykle praktycznego uczesania? W jaki więc sposób powinnaś związać i czesać swoje włosy, aby wyglądałaby one jednocześnie modnie i były wygodne w noszeniu? Jakich użyczyć kosmetyków do stylizacji pasm, a czego z całą pewnością należy unikać?

Modnie, dziewczęco i wygodnie, czyli koński ogon pod różnymi postaciami
Kitka, określana również potocznie mianem „końskiego ogona” stanowi chyba najbardziej popularny rodzaj uczesania pasm. Nic w tym dziwnego, w końcu do jej wykonania z reguły kobiety potrzebują wyłącznie gumki do włosów oraz szczotki czy też grzebienia. Niemniej jednak,  styliści uwzględniając najnowsze, obowiązujące trendy, proponują uczesanie kitki w wersji nieco bardziej urozmaiconej, ponieważ wyposażonej dodatkowo w drobniutkie loczki.

A jak wykonać tego rodzaju, majówkową fryzurę? Do wykonania kitki zdobionej dodatkowo loczkami, potrzebowała będziesz w pierwszej kolejności szamponu dodające objętości jak również odżywki odznaczającej się podobnymi właściwościami, a także utrwalającego lakieru do włosów oraz odpowiednich akcesoriów: drobnych wałków do włosów, gumki oraz rzecz jasna suszarki.  W pierwszej kolejności powinnaś więc dokładnie umyć swoje pasma przy użyciu szamponu dodającego włosom objętości. Następnie „zdejmij” z pasm nadmiar wilgoci wycierając włosy w ręcznik. Teraz wetrzyj w kosmyki nieco odżywki nadającej pasmom objętości. Wciąż mokre włosy rozczesz dokładnie, a następnie zwiąż je przy użyciu tradycyjnej gumki do włosów.

Nasza rada? Im wyżej zwiążesz swoje pasma, tym lepiej i bardziej efektownie będzie wyglądała twoja nowa, majówkowa fryzura. Teraz przyszedł czas na zrobienie loczków. Naturalnie do ich wykonania potrzebowała będziesz odpowiednich wałków. Ale uwaga: im mniejsze wałki, tym efektywniej prezentował będzie się ten rodzaj kitki. Warto dodać, iż popularne wałki równie dobrze zastąpić możesz tradycyjnymi papilotami. Na wałki (lub też wspomniane papiloty)zakręć więc pasma włosów tworzące kitkę. Teraz spryskaj kosmyki odrobiną lakiery utrwalającego, a następnie dokładnie wysusz swoje włosy przy użyciu suszarki emitującej ciepłe, ale nie gorące powietrze.

Kiedy włosy będą już suche, delikatnym ruchem zdejmij z pasm wałki. Swoje nowe loki roztrzep za pomocą własnych palców. Całość fryzury możesz jeszcze dodatkowo utrwalić przy użyciu lakieru do włosów. I… gotowe! Twoja majówkowa kita w wersji z loczkami jest już wystylizowana!

Na tym jednak możliwości, płynące ze zrobienia popularnej kitki, wcale się nie kończą. Innym rodzajem uczesania włosów wywodzącego się poniekąd z popularnego, końskiego ogon jest bowiem uniesiony wysoko, koński ogon z dodatkiem dwóch, uroczych warkoczyków.

A jak wykonać taką właśnie, majówkową fryzurkę? Otóż w pierwszej kolejności umyj pasma, najlepiej przy użyciu szamponu wygładzającego. Teraz wetrzyj w nie nieco odżywki wygładzającej i dokładnie wysusz swoje kosmyki. W następnej kolejności rozdziel włosy na trzy części. Niech dwie z nich, a więc pasma zlokalizowane po bokach głowy, będą o wiele cieńsze od pasma, które znajdywało będzie się na samym środku głowy. Z wydzielonych, o wiele cieńszych pasemek, zrób dwa warkoczyki, które jednak swoją długością będą sięgały wyłącznie do połowy wydzielonej długości całego pasemka. Włosy zwiąż cienkimi gumkami. Teraz dołącz wykonane w ten sposób warkoczyki do pozostałej, środkowej części całych włosów.  Całość ułożonego w ten sposób uczesania zwiąż po prostu gumką do włosów i twoja kitka jest już gotowa do wyjścia na majówkę!

I jeszcze kilka, ekspresowych sztuczek…
Chociaż kitka powszechnie uznawana jest za fryzurę niemal błyskawiczną do wykonania, to jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że przecież w praktyce „kitka kitce nierówna”. Niemniej jednak istnieje pewien szybki trick, dzięki któremu na twoich włosach może pojawić się wymarzone uczesanie nawet w momencie, kiedy będzie się bardzo spieszyła.

Wystarczy bowiem, że do związania włosów zamiast tradycyjnej gumki użyjesz po prostu… własnych kosmyków! Zrobisz to naturalnie wydzielając uprzednio pasemko kosmyków i zawijając je po prostu na gumce, którą związałaś już pozostałą część swoich pasm. A czego powinnaś unikać? Nawet pomimo pośpiechu, jak przysłowiowego ognia wystrzegaj się używania gumek, które będą miały na celu imitację prawdziwych włosów. Takie ozdoby, nawet, jeśli kolor pasm jest stosunkowo dobrze dobranych do odcienia twoich własnych kosmyków, wyglądają sztucznie i niemal natychmiastowo rzucają się w oczy.

Innego rodzaju, „majówkowym grzeszkiem”, jest używanie zbyt dużej ilości produktów do stylizacji pasm. To naturalne, że możesz obawiać się nadmiernego wiatru czy też energicznych ruchów, które mogą skutecznie zepsuć twoją fryzurę, jednak uwierz nam na słowo: nawet potargane włosy będą wyglądać o wiele lepiej, jeśli tylko będą naturalne, niż posklejane od nadmiaru lakieru, sztucznie wyglądające pasma. Nie przesadzaj również z wpinaną w kosmyki, ilością ozdób. W tym przypadku powiedzenie, że „od nadmiaru głowa nie boli” raczej nie będzie się sprawdzać.

Oczywiście nie ma absolutnie nic złego we wpięciu w pasma jednej czy też dwóch spinek w rodzaju zdobionych wsuwek, jednak włosy pełne kryształków Swarovskiego, którymi nie rzadko zdobione są spinki, raczej nie sprawdzą się na majówce. Stawiaj więc na minimalizm. O wiele lepiej zainwestować w jedną, ale za to konkretną ozdobę, niż wpiąć ich zbyt dużą ilość.

logo_handsomemen
Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men
Foto: gursoy seref

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.