Odzyskaj blask włosów

Odzyskaj blask włosów

Uroda — zamieściła MagiaKobiet, 16 Grudzień 2010, 7:32 | odsłon: 3 490
Tagi: , , , , ,

Zdrowe włosy charakteryzują się tym, że są błyszczące i sprężyste  bez specjalnych  balsamów i nabłyszczaczy. Każdy marzy o takich włosach, jednak  niewiele osób zdaje sobie sprawę, że takie włosy  to  z jednej strony efekt dobrej pielęgnacji, a z drugiej odpowiednia dieta.

Śmiało można stwierdzić, że jeśli dostarczymy organizmowi odpowiednich produktów spożywczych oraz będziemy nawilżać organizm, to włosy  nie będą sprawiały poważniejszych kłopotów.

Bardzo często sprawiają problem włosy, które nie są odpowiednio nawilżone. Ważne  jest dla całego organizmu nawilżanie od wewnątrz, czyli picie odpowiedniej ilości płynów. Jeśli, szczególnie zimą, przebywa się w przesuszonych ogrzewaniem pomieszczeniach, popija kawę i herbatę, które wysuszają organizm to można być pewnym, że włosy stracą swój blask i sprężystość. Zimą przebywając w przegrzanych i suchych  pomieszczeniach człowiek powinien pić około dwóch litrów wody dziennie.

Ważne jest również nawilżenie włosów od zewnątrz, tym bardziej, że jego wyrośnięta już część jest martwa i niewiele może skorzystać z tego, co jest wprowadzane do organizmu człowieka wraz z pożywieniem, to ma wpływ przede wszystkim na wyrastającą część włosa i na nowo wyrastające włosy.

Warto zastosować balsamy i odżywki do włosów, które nawilżą włosy, sprawią, że staną się dotlenione i nawilżone, a ich łuski pięknie się zamkną. Ważne są dla włosów takie składniki jak witaminy A, B1, B2, C, E oraz bardzo istotna witamina B5  znana bardziej pod nazwą D-pantenol . W wypadku takich problemów z włosami dobrze działają wszelkie maski o charakterze  nawilżającym oraz odżywczym, które nakładane są  na włosy i skórę głowy na 20 – 30 minut przed myciem głowy.

W przypadku włosów dobrze sprawdzają się specjalne masła do włosów, gdzie bardzo często podstawowym składnikiem jest masło shea lub oleje – kokosowy, oliwa z oliwek. Pamiętać trzeba jednak o rozsądnym stosowaniu i odżywek i balsamów. Włosy bardzo łatwo obciążyć zbyt dużą ilością kosmetyków trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że wszelkie maski mają za zadanie uzupełnić wszelkie ubytki we włosach. Gdy już takich miejsc nie ma to substancje odżywcze i regenerujące zaczynają się przyklejać w miejscach gdzie jest już ich dość i sprawia to, że włosy stają się nadmiernie obciążone..

Przy bardzo zniszczonych włosach różnego rodzaju odżywki i balsamy można stosować przy każdym  myciu, gdy  kondycja włosa poprawia się, należy ograniczyć te zabiegi do  jednego w tygodniu, by dojść do momentu, że stosowane będą raz w miesiącu.

Jeśli stan włosów poprawi się na dobre to warto stosować do płukania włosów odpowiednie zioła, a także wodę z cytryną lub octem owocowym, dzięki czemu  łuski włosa ładnie się zamkną i włosy wówczas będą błyszczeć naturalnym blaskiem.

Fryzjerzy zachęcają, żeby do zniszczonych włosów kupować odżywki do włosów, które są dostępne  jedynie w salonach. Podkreślają oni, że te kosmetyki działają bardziej konkretnie i włosy szybciej dojdą do dobrej kondycji.

Obecnie zarówno w salonach, jak i drogeriach mamy mnóstwo kosmetyków, które mają specjalne zadania do  wykonania na włosach. Jasne jest, że włosy farbowane wymagają innej pielęgnacji  niż włosy w naturalnym kolorze, a jeszcze inne są potrzeby włosów zniszczonych przez słońce.

Wiele firm kosmetycznych wypuszcza obecnie całe serie kosmetyków, które spełniają odpowiednie zadania i przywracają włosom naturalny blask.

Oczywiście, jeśli mamy wielkie wyjście, a nasze włosy są matowe to z pomocą idą nam różnego rodzaju nabłyszczacze do włosów. Nie należy tych kosmetyków stosować na co dzień, ponieważ mimo dodawania do nich składników odżywczych nie przywracają one włosom naturalnego blasku. Najczęściej nabłyszczacz działa na włosach przez kilka godzin, potem należy go z włosów zmyć. Należy uważać z ilością zastosowanego nabłyszczacza, ponieważ  zbyt duża ilość takiego kosmetyku bardzo obciąża włosy i sprawia, że wyglądają na przetłuszczone.

logo_handsomemen Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.