Sposoby na łamliwe paznokcie

Sposoby na łamliwe paznokcie

Uroda — zamieściła MagiaKobiet, 22 Styczeń 2011, 8:05 | odsłon: 3 608
Tagi: , , , , , , ,

Wasze problemy rozwiązuje Agnieszka Kowalczyk – kosmetolog warszawskiej sieci salonów EMPIRE HAIR & BEAUTY.

Mam bardzo zniszczone i łamliwe paznokcie. Moje dłonie wyglądają przez to bardzo nieładnie. Co mogę zrobić aby moje paznokcie były mocne i miały ładną płytkę? Jaki zabieg mógłby poprawić ich wygląd?

Zadbane dłonie są wizytówką naszej osoby, warto więc zrobić wszystko, aby móc się nimi pochwalić. Wiele czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych może być przyczyną stanu paznokci.

Do czynników zewnętrznych należą m.in.: malowanie paznokci słabej jakości lakierami (bez wcześniejszego zastosowania odżywki na płytkę paznokciową), stosowanie zmywaczy z acetonem, nieprawidłowe obcinanie, bądź też używanie metalowych pilników. Wykonywanie wszelkiego rodzaju czynności porządkowych w domu powinno się odbywać w rękawiczkach, gdyż detergenty powodują bardzo silne wysuszenie paznokci, jak i skóry na dłoniach.

Do czynników wewnętrznych należą m.in.: przewlekłe choroby (podczas, których przyjmowane są silne leki, wpływające na pogorszenie stanu skóry, płytki paznokciowej i włosów), przyczyną łamliwości paznokci może być także nieodpowiednia dieta uboga w: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas i witaminy.

Z domowych sposobów pielęgnacyjnych, znane jest moczenie paznokci w podgrzanej oliwie z oliwek z odrobiną soku z cytryny, kuracja ta znakomicie wpływa na uelastycznienie paznokci a co za tym idzie płytka przestaje się łamać i rozdwajać.

W codziennej pielęgnacji nie wolno zapomnieć o stosowaniu kremów i balsamów, które dobroczynnie wpływają na suchą skórę dłoni, ale także odżywiają płytkę paznokciową.

W sklepach lub salonach kosmetycznych możemy zakupić odżywkę do łamliwych i rozdwajających się paznokci, jest to produkt, który nie tylko je wzmacnia, ale także chroni przed czynnikami zewnętrznymi (woda, środki chemiczne).

W salonach kosmetycznych mamy ogromny wybór zabiegów odżywczych na dłonie i paznokcie, począwszy od zabiegu parafinowego, a skończywszy na zabiegu kawiorowym. Najlepiej osobiście wybrać się do profesjonalisty, który dobierze najlepszy dla nas zabieg i poradzi, co możemy zrobić, aby poprawić kondycję naszych paznokci.

empire_logo

Oceń:  (Oceń jako pierwsza!)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.