Zatrzymać czas

Zatrzymać czas

Uroda — zamieściła Aleksandra Micińska, 24 Styczeń 2011, 8:03 | odsłon: 4 821
Tagi: , , , , ,

Gdyby tak móc zatrzymać albo cofnąć czas? Tysiące lat ludzie poszukiwali magicznych eliksirów wiecznej młodości, pisali o tym w powieściach, tworzyli legendy i baśnie.

I oto na naszych oczach niemożliwe staje się możliwe!

Czterdziestolatki wyglądają na 30 lat, chodzą w dżinsach i krótkich sukienkach. Zmieniają pracę, od nowa układają sobie życie, realizują marzenia. Nie zdajemy sobie sprawy z rewolucji, która dzieje się dookoła nas i w nas.

zatrzymac_czas01Nie raz stojąc przed lustrem zastanawiałaś się… tej zmarszczki jeszcze niedawno nie było.

Czy ich powstawanie jest nieuniknione? Czy z czasem musi być ich jeszcze więcej?

Zatrzymać lub cofnąć czas – jak pomagają nam w tym najnowsze technologie?

Z wiekiem struktura skóry staje się coraz delikatniejsza, bardziej wiotka, mniej sprężysta, co wynika z malejącej produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na początku ten proces jest niezauważalny na powierzchni skóry, jednak stopniowo ujawnia się w postaci zmarszczek.

Pierwsza myśl po zauważeniu takiej zmarszczki to – zlikwidować ją!

Dlatego do tej pory zabiegi wypełniania dotyczyły tej drobnej zmarszczki, jednak z czasem pojawiały się kolejne obok.

Najnowsze techniki odmładzania polegają na odbudowie całej struktury skóry, tak aby efekt był trwalszy i bardziej naturalny.

Kwas hialuronowy czy polimlekowy (Sculptra)?

Obydwa zabiegi mają na celu wzmocnienie skóry, działają jednak inaczej. Kwas hialuronowy wiąże wodę, tworzy delikatną siatkę uzupełniającą strukturę skóry. Sculptra stymuluje syntezę kolagenu,  dzięki czemu skóra ulega pogrubieniu i wzmocnieniu. Kwas wypełnia od razu, można nim zarówno modelować, odbudować skórę, jak i zmniejszyć zmarszczkę.

Sculptra z kolei ma większe możliwości liftingu twarzy (uniesienia), ale na jej rezultaty trzeba poczekać dłużej. Kwas możemy wprowadzać kaniulami, a po zabiegu praktycznie nie ma śladu. Sculptra wiąże się z większą ilością nakłuć skóry. Po kwas sięgamy u osób młodszych, Sculptrę wolą panie po 40 roku życia, które nie chcą, by zabiegi wywoływały niepotrzebne zaciekawienie otoczenia.

Jak widać, dobierając zabieg bierzemy pod uwagę wiele czynników, a przede wszystkim stan skóry i oczekiwania pacjenta. Nie trzeba się już martwić jedną zabłąkaną zmarszczką, gdy znacznie lepsze wizualnie rezultaty daje odtworzenie budowy młodej skóry i wymodelowanie twarzy. Ważne jednak, aby nie tracić czasu na zamartwianie się. Nikt wcześniej nie miał takich wspaniałych możliwości jakie mamy teraz!

Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, MedSpace

Oceń:  (5,00 / 1 ocen. Jeszcze nie oceniałaś)
Ładowanie ... Ładowanie ...

.    1 Komentarz

  • Małgorzata Małgorzata mówi:

    Kosmetyki z kwasem hialuronowym rzeczywiście działają. Sama używam kremu z tym składnikiem (lift od Nantes) i jestem bardzo zadowolona:). Zmarszczki sa znacznie płytsze, a skóra gładsza.

Skomentuj

Musisz być zalogowana aby skomentować.